Zeitgeist rozšiřuje nájemní portfolio v regionu CEE a uvádí na trh novou značku Home by Zeitgeist

Ilustrační foto. Zdroj: Home by Zeitgeist

Společnost Zeitgeist Asset Management, dosavadní specialista na rekonstrukce činžovních domů za účelem nájemního bydlení, nově rozšiřuje svoji nabídku nemovitostí i o rezidenční novostavby, na kterých bude spolupracovat s vybranými developery. Aktuální portfolio čítající 750 bytů v regionu CEE navíc sjednotí pod společnou značku Home by Zeitgeist. 

V České republice firma právě zkolaudovala již desátou pražskou rezidenci a zároveň první novostavbu, která vznikla díky partnerství s developerskou společností Finep. První nezařízené byty v projektu Home Barrandov budou k nastěhování od května, kompletně zařízené pak v průběhu srpna. Společnost současně připravuje další projekty nájemního bydlení a během následujících pěti let plánuje rozšířit své tuzemské portfolio na více než 3 000 bytů.

„Jsme přesvědčeni, že nájemní bydlení má velký potenciál. Rostoucí poptávku sledujeme na všech trzích, kde působíme. Ať už se jedná o Německo, Polsko, Maďarsko anebo Českou republiku, zájem o bydlení v nájmu prudce stoupá. Hlavním důvodem je dlouhodobý růst cen nemovitostí. Svou roli sehrála i současná koronakrize. Je evidentní, že stále více lidí řeší výpadky příjmů a nemá šanci dosáhnout na hypotéku. Ovšem současně s tím se rozšiřuje i skupina obyvatel, pro které vlastní byt již není prioritou. Nájemní bydlení pro ně znamená menší závazek a zároveň větší flexibilitu v osobním životě,“ komentuje Peter Noack, CEO společnosti Zeitgeist Asset Management, a dodává: „Jsme rádi, že v rámci značky Home by Zeitgeist jsme schopni nabídnout skutečně kvalitní a dostupné nájemní bydlení v mnoha atraktivních pražských lokalitách, které vybíráme na základě výborné dopravní dostupnosti a občanské vybavenosti v blízkém okolí.“

Značka Home by Zeitgeist zastřeší jak moderní novostavby, tak i nově rekonstruované činžovní domy. U nich Zeitgeist vždy klade důraz na zachování původního genia loci i celkového rázu místa v souladu se současnými trendy a nároky na kvalitní bydlení. Nájemní byty jsou určené pro široké spektrum zájemců – od úsporných dispozic pro singles přes středně velké byty pro páry až po velkoryse řešené bydlení vhodné pro rodiny. Lokality projektů jsou také velmi rozmanité: bydlet je možné jak přímo v centru Prahy, tak i v dosahu přírody na jejích klidnějších okrajích. Benefitem společné značky je, že pokud se nájemce z různých důvodů – ať už třeba kvůli rozšíření rodiny anebo změně pracoviště – rozhodne přestěhovat z jedné rezidence Home do druhé, není nijak časově vázán původní délkou nájemní smlouvy ani jinými omezeními.

„Našim klientům chceme bydlení co nejvíce zpříjemnit a zjednodušit. Počínaje jednoduchým výběrem bytu na našich webových stránkách, jasnými a férovými podmínkami nájemní smlouvy a také profesionálním servisem, který náš tým poskytuje všem nájemcům v průběhu celého období nájemního vztahu,“ říká Michal Nečas, jednatel společnosti Zeitgeist Asset Management.

Nájemní portfolio Zeitgeist Asset Management v současnosti zahrnuje 10 dokončených rezidenčních nemovitostí umístěných v různých pražských lokalitách: Kotevní 3, Křižíkova 125, Mlynářská 4, Musílkova 7, Myslíkova 8, Na Struze 5, Na Švihance 2, Na Zderaze 10, Svornosti 27 a Hugo Haase 4 (zmiňovaná Home Barrandov).