Společnost M&M Reality: Rok 2019 byl neúspěšnějším v historii firmy!

Ilustrační snímek, Pixabay.com

OSTRAVA, 2. 3. 2020 – Holding M&M Reality, který je největší realitně finanční skupinou v České republice, dosáhl za loňský rok rekordního obratu, a to 2,5 miliardy korun. Oproti roku 2018 to představuje nárůst o 18 %.

Nejúspěšnější rok ve své historii má za sebou rovněž i společnost M&M Reality, která je největší divizí stejnojmenného holdingu, zabývá se zprostředkováním realitních služeb a provozuje 185 stabilních poboček po celé České republice. V roce 2019 zprostředkovala prodej téměř 16 tisíc nemovitostí a její tržby činily 1,09 miliardy korun. Pro srovnání, v roce 2018 společnost utržila 915 milionů a o rok dříve 853 milionů korun.

Druhou největší divizí holdingu je společnost M&M Finance, která zajišťuje hypoteční financování a životní i neživotní pojištění. V roce 2019 zprostředkovala hypoteční úvěry ve výši 10,1 miliardy korun, což představuje meziroční nárůst o 10 %, a to v období, kdy dle ČNB celkový objem poskytnutých hypoték v Česku naopak klesl o 9 %. Vzrostl také počet pojistných smluv zprostředkovaných společností M&M Finance, a to o 25,3 %.

Uplynulý rok byl pro nás velmi úspěšným. Realitní trh sice pocítil opatření ČNB platná od října 2018, i tak ale poptávka stále převyšuje nabídku a trh s nemovitostmi se těší velmi dobré kondici. Podobně skvělé výsledky očekáváme i pro rok 2020,“ říká majitel holdingu M&M Reality Petr Morcinek. 

Jeho slova potvrzuje bilance za první dva měsíce roku 2020, kdy samotná realitní kancelář M&M Reality utržila 187 milionů korun, což v meziročním srovnání s lednem a únorem 2019 znamená nárůst o 30,5 %.

­­­­­­­­M&M Reality Holding ­­­­­­­­­­­­­je lídrem na realitním trhu. Společnost má 185 stabilních poboček po celé České republice a na 2500 makléřů, kteří procházejí vlastním náročným a propracovaným školicím programem.

Skupina M&M se zabývá širokou oblastí služeb vázaných k nemovitostem. Synergicky vše začíná u zprostředkování prodeje a pronájmu a navazuje dalšími službami, kterými jsou financování bydlení, pojištění nemovitostí a životních rizik, investice do nemovitostí či zajištění dodávky elektřiny nebo plynu. Investiční aktivity společnosti se soustřeďují na výkup bytů a bytových domů vhodných jednak pro rekonstrukci a následný prodej, ale také pro fungování jako výnosové nemovitosti, které jsou skupinou pronajímány a spravovány. Developerská divize se orientuje nejen na připravovanou výstavu typizovaných rodinných domů, ale také družstevních bytů. Spotřebitelé označili společnostM&M Reality jako nejdůvěryhodnější realitní kancelář v Česku.Stalo se tak v rámci ankety o nejdůvěryhodnější značky na trhu pořádané agenturou ATOZ Marketing Services, a to již potřetí v řadě.