Maxima Reality navazuje spolupráci se Somnium Space

Maxima Reality

Realitní kancelář Maxima Reality a Somnium Space, platforma virtuální reality postavená na blockchainu Ethereum, oznámily partnerství. Jeho cílem je přiblížit realitní trh ve virtuální realitě (VR) široké veřejnosti. Jde se o první spolupráci podobného druhu. V Somnium Space už nyní působí řada společností z celého světa, které své pozemky využívají jako virtuální sídla, meeting roomy či reklamní plochy. Běžně se zde draží stavební parcely v řádu tisíců dolarů, naposledy padl rekord před více než týdnem, když se prodala jedna virtuální Estate za rekordních 27 500 dolarů (700 000 Kč). S prodejem a se správou zde bude nyní pomáhat Maxima Reality.

Náhled do Somnium Space VR světa a označena virtuální Estate která se prodala za rekordních 700.000 Kč

Maxima Reality i Somnium Space věří v budoucnost vlastnictví a správu pozemků a nemovitostí ve virtuální realitě. Chtějí proto široké veřejnosti nabídnout ještě lepší uživatelský zážitek z virtuální reality a přenést zajeté obchodní modely do virtuálního světa. „Maxima Realityjako přední hráč na realitním trhu v České republice pomůže do našeho virtuálního světa přenést své hluboké znalosti a zkušenosti z trhu. Díky jejím odborníkům umožníme občanům Somnia Space dostat ekonomiku v našem světě na další úroveň,“ říká Artur Sychov, zakladatel a CEO Somnium Space.

V rámci virtuálního světa nabídne Maxima Reality několik oficiálních služeb. Konkrétně bude v Somnium Space pronajímat parcely nebo poskytovat profesionální architektonické služby pro majitele pozemků VR. Zároveň sena ni mohou lidé obrátit, pokud budou potřebovat klasické makléřské služby. Těmi bude Maxima ve hře propojovat prémiové kupující a prodávající uživatele. „Poskytovat naše profesionální služby i ve virtuální realitě pro nás představuje velikou příležitost, kterou vnímám jako důležitý krok v našem rozvoji.Už delší dobu sleduji realitní dění v rámci Somnium Space, které nabírá na síle. Uskutečňují se zde obchody na vysoké úrovni se zajímavými transakcemi. Moc se na tuto ojedinělou spolupráci těším,“ uvádí Vladimír Zuzák, generální ředitel Maxima Reality. Aktuálně Maxima nakupuje v Somnium Space digitální pozemky, kde plánuje vybudovat svou virtuální centrálu a nabízet ukázky budov ve virtuální realitě.

Už nyní v Somnium Space aktivně funguje zhruba tisíc stálých a vracejících se uživatelů, celkový počet stažení dosáhl 50 tisíc. Obrat Somnium ekonomiky stále roste, uživatelé, kteří denně nakupují a prodávají pozemky a herní assety generují přes 2,5 milionu korun týdně. Působí zde i řada značek, jako Pimax, výrobce VR feadsetu, pozemky tu má nakoupené i pražská firma VRgineers a řada dalších malých a středních podniků z celého světa. Své pozemky využívají jako virtuální sídla, meeting roomy či reklamní plochy.Pozemky se zde běžně draží v řádu několika tisíc dolarů. Doteď zde ale chyběla renomovaná realitní kancelář, která by nemovitosti spravovala.