47 logistických nemovitostí, přes 1,7 milionu metrů čtverečních

Nemovitost. Ilustrativní obrázek. Zdroj: Pixabay

Logicor pověřil společnost Cushman & Wakefield správou portfolia logistických nemovitostí ve střední a východní Evropě o rozloze 1,7 mil. m2. Portfolio zahrnuje 47 logistických nemovitostí v Polsku, Maďarsku, Rumunsku, České republice a na Slovensku. Skupina Logicor obhospodařuje logistické nemovitosti ve 13 evropských zemích.

Cushman & Wakefield, globální poskytovatel realitních služeb, byl skupinou Logicor pověřen správou portfolia logistických nemovitostí v desítkách lokalit ve střední a východní Evropě o celkové ploše přes 1,7 milionu metrů čtverečních. Portfolio je rozmístěné strategicky podél rušných obchodních tepen v Polsku, Maďarsku, Rumunsku, České republice a na Slovensku a tvoří ho 47 logistických parků, které Logicor v regionu CEE vlastní a provozuje. Spravovat ho bude tým správy nemovitostí společnosti Cushman & Wakefield pro region EMEA.

Portfolio zahrnuje 33 logistických parků v Polsku (celková plocha 1 297 000 m2), 8 logistických parků v Maďarsku (175 600 m2), 4 nemovitosti v Rumunsku (159 000 m2), jeden logistický park v České republice (64 120 m2) a jeden na Slovensku (26 000 m2).

Petr Landsinger, vedoucí správy průmyslových budov a nákupních parků ve společnosti Cushman & Wakefield v České republice, k tomu uvedl: „Nový mandát, jehož součástí je rovněž jeden velký projekt v České republice, je pro nás velkou ctí. Logicor Prague Airport Park v Dobrovízi tvoří 64 120 m2 špičkových průmyslových prostor ve čtyřech budovách, které jsou plně pronajaty řadě nájemců, především logistickým firmám. Na tuto spolupráci napříč regionem CEE se těšíme.“

Zuzanna Paciorkiewicz, vedoucí týmu správy nemovitostí společnosti Cushman & Wakefield v Polsku, která odpovídá za celé portfolio Logicor v CEE, prohlásila: „Společnost Logicor má jednu z největších přímo vlastněných sítí logistických nemovitostí v Evropě a my jsme hrdí na to, že nám svěřila správu její významné části v regionu CEE. Díky uvedenému portfoliu se celková plocha námi spravovaných nemovitostí v Polsku zvyšuje na 3,2 mil. čtverečních metrů, takže z tohoto hlediska jsme v Polsku největším poskytovatelem služeb správy nemovitostí.“

Portfolio Logicor se připojuje ke stávajícím zhruba 30 mil. m2 komerčních nemovitostí, o které se stará oddělení správy nemovitostí společnosti Cushman & Wakefield v regionu EMEA. To poskytuje služby korporátním, institucionálním i soukromým klientům v celé oblasti.

Společnost Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) je předním světovým poskytovatelem realitních služeb a jednou z největších firem v oblasti komerčních nemovitostí. Zaměstnává na 51 000 lidí ve zhruba 400 pobočkách v 70 zemích světa. V roce 2018 dosáhly příjmy společnosti 8,2 miliardy dolarů. Do základní nabídky služeb patří správa nemovitostí a budov, řízení projektů, pronájem, sledování investičních trhů, poradenství a další služby.